1.kolo sons→hlasujte ZdEeEe

Únor 2010

HisToRieE teCHnaa

28. února 2010 v 20:30 | LucinQa & BerlŮůŠ |  TechNoOo
Techno je subžánr elektronické taneční hudby, který vzniknul v 80. a plně se rozvinul v 90. letech 20.století. V techno hudbě je (jako u většiny druhů elektronické taneční hudby) kladen důraz na výrazný rytmus (založený zejména na monotónním střídání úderů basového bubnu a hi-hat) a rychlé tempo, přičemž prakticky veškeré používané zvuky jsou generovány elektronickými hudebními nástroji a přístroji. Podstatou techno hudby je opakování určité hudební jednotky, což v posluchači vytváří pocit určitého napětí a dokonce může vyvolat jistý druh extatického tranzu. Techno hudba je v drtivé většině čistě instrumentální, skladby obvykle postrádají klasickou strukturu používanou v pop music (sloka/refrén), používané zvuky nijak nepřipomínají běžné hudební nástroje a melodie se zde objevují pouze zřídkakdy. Mezi další subžánry elektronické taneční hudby patří např. trance, rave, jungle, freetekno, electro, dnb apod.

Dnb-hIstoOrIéé

28. února 2010 v 20:25 | LucinQa & BerlŮůŠ |  DnB
dnb je hudební styl elektronické hudby vzniklý na počátku 90. let 20. století. Pro tento styl jsou charakteristické převážně instrumentální skladby, založené na výrazné basové lince spolu s bicími - od toho se odvíjí i původ jména stylu - anglicky Drum'n'Bass = buben a basy (basová linka). Tyto linky bývají někdy doplněny o další vokální či instrumentální samply. Drum'n'Bass je oblíben mezi DJi, pořádají se taneční party zaměřené pouze na tento styl hudby (např. DrumHouse).

pixie-ShoCk

28. února 2010 v 20:22 | LucinQa & BerlŮůŠ |  DnB

HistooriEE RockU

28. února 2010 v 19:52 | LucinQa & BerlŮůŠ |  RoOck
Rock spousta lidí (těch rockově nevzdělaných) nejspíše považuje za zakladatele rocku The Beatles (1960 - 1970), základ rocku je třeba hledat mnohem dříve, už v 40. Letech minulého (tj. dvacátého) století, ačkoliv je pravda, že rock prožil největší 'Boom' a vývoj v padesátých a hlavně 60. Letech.
Ve 40. Letech byl však rock rozhodně menšinovým žánrem - najdete zde jen málo hudebníků, kteří by alespoň nějaký druh rocku hráli, ještě méně desek, a v podstatě nikdo se nespecializoval pouze na rock. Dá se říct, že první rock částečně vyšel z blues, či přesněji z blues černošského.

viDeOo

28. února 2010 v 19:47 | LucinQa & BerlŮůŠ |  HiP hOop

HistOoriEE HoOpU

28. února 2010 v 19:44 | LucinQa & BerlŮůŠ |  HiP hOop
Hip Hop je hudební styl a současně i subkultura, jejíž pilíře tvoří DJing, rap, graffiti, break dance, beatbox. Hudba hip-hop, vzniká spojením rytmů mixovaných DJem a veršů, které do nich vkládá rapper.
Hip hop vznikl v USA na konci 70. a začátku 80. let v černošských ghetech jako spojení jamajských a amerických vlivů. V 90. letech se stal široce populárním. Dříve byl rap doménou hlavně černochů a latinoameričanů, ale postupem času do hip-hopu pronikávají i běloši, z nichž nejznámější je Eminem nebo Beastie Boys.
Průkopníkem DJingu byl Kool DJ Herc, který na parties v Bronxu z hudby pouštěl a spojoval pouze rytmické části. Jeho následovníci styl dále obohatili vynálezem scratchingu (který zahrnuje zastavování běžící desky, její zrychlování a jiné podobné kousky). DJ tradičně používá dva gramofony a z na nich hrajících stop kreativně komponuje nové zvuky.

ej tak čauky

28. února 2010 v 18:34 | LucinQa & BerlŮůŠ |  naše kecÝÝÝ
nazdárek lidičky,
ej aspoň pul hodiny nám trvalo vytrořit taj ten blog ale nakonec je no ale chtěly sme něco ako all music ale všechno je zabraný takže je to sice dnb music ale bude taj všechno v různých rubrikách i odkazy na mp3 ke stažení zdarma ju tak tedka taj zatim neni nic ale za chvilu bude celkem dost